| dumitrumihai a întrebat:

Stie cineva cum se numeste prostiia aia care se foloseste la o filmare pentru a se tine evidenta la scena si dubla...ma refer la chestia aia cand spun "scena x dubla 174963"

Nu stiu ce ati inteles dar chiar nu stiu cum sa explic altfel

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Toti regizorii nostri inca ii spun clachetă. Aia mai engleziti asa, care spun clapper board, isi prind nasul intre cele 2 plansete, asta-i un mit urban verificat laughing

2 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Se numeste clapper board.

| Nunu_Yonut_1993 a răspuns:

Nuj