| CiuxyM a întrebat:

Stie cineva cum se pot pune 2 subtitrari la un film (limbi diferite)? De preferat in SMPlayer, dar daca stiti si in alte programe e in regula. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| campai a răspuns:

Ba se pot pune 2 subtittrari la un film. Dowlodezi asta http://www.bunkus.org/......-setup.exe si dupa de instalezi, il deschizi dai add la film si la subtitrari (va arata ceva de genul asta http://img707.imageshack.us/img707/3787/mkvh.png). Dupa care salvezi toate astea cu extensia. mkv
Aceasta extensie o citesc aproape toate playerele video, cel mai bun fiind VLC, chiar daca nu are o iterfata extraordinara, el citeste orice.

4 răspunsuri:
| DizzYuzzY a răspuns:

Ia si incearca sa faci din 2 subtitrari doar 1. ca 2 nu se pot pune in acelasi programwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

KMPlayer face asta. Click dreapta pe imagine, apoi subtitrari/limba etc. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai fisierele(files) cu subtitrarile, astea sunt de tip text, care se deschid cu Notepad. Extensia nu e insa. txt, sunt tot felul de tipuri de fisere text pentru subtitrari, cu tot felul de extensii (niciodata. txt). Extensia e esentiala, dupa extensie fisierul e recunoast ca subtitrare de catre playerul pe care il folosesti. Daca ai fisierele cu extensia potrivita tot ce ai de facut e sa le pui in acelasi dosar(folder) in care se afla si filmul.

| CiuxyM explică:

Campai, dupa ce am adaugat filmul si subtitrarile in mkvmerge, am dat Start muxing si apoi Save settings (de la File), salvand cu extensia. mkv. Dar cand incerc sa deschid ceea ce am facut in Smplayer nu merge, nu porneste filmul. Am incercat sa-l deschid si in VLC si in Gom, dar e la fel, nu-l deschide. Cred ca am gresit pe undeva si ma gandesc la salvare, pentru ca am salvat setarile si probabil ca tocmai de asta ceea ce salvam avea marimea de 3 KB.
Daca stii, te rog sa ma ajuti! Mersi mult!happy