| vierualin a întrebat:

Stie cineva cum se seteaza o tableta Samsung galaxy tab 3 lite in cat sa pot descarca aplicatii direct in cardul de memorie?
Funda!

Răspuns Câştigător
| IuliaAndreea35 a răspuns:

Nu se poate asa ceva. sad si pe mine m-a frustrat maxim chestia asta.
Mi-am luat card sd de 32 gb, am rootat telefonul, am facut niste modificari in softul tel (cu ajutorul pc-ului), am creat partitii pe cardul sd (tot de pe pc). Pur si simplu androidul de la versiunea jelly bean (cred) in sus NU mai permite instalarea direct pe sd. Am cautat zeci de tutoriale. Nimic! Doar un mic programel numit folder mount (de pe google play) care a reusit sa pacaleasca memoria tel. cu doar 300 mb (tel. crede ca aia e tot memorie interna, dar de fapt e pe sd).
Deci, imi pare rau ca te-am dezamagit. Nu ai cum sa salvezi direct. Doar poze si video-uri facute cu tel... sad

1 răspuns:
| JustInsane112 a răspuns:

Nu exista asa ceva..sa poti descărca direct pe cardul de memorie. Doar unele aplicatii intra automat pe cardul de memorie, pe restul poti doar sa muti o parte din memoria lor totala intrând în manager aplicatii->toate->click pe aplicatie si muta pe cartela SD.
P.S.: nu merge la toate aplicatiile faza de mai sus.

Sper ca te-am ajutatwinking.