| dAnIeLcLaUdIu a întrebat:

Stie cineva dac pot sa imi fac wifi in casa din internet normal,prin cablu? Adica daca cumpar un router wifi,si bag cablul in el, si din router in pc o sa am si wifi in casa si internet pe pc(nu laptop)?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, vezi in spatele modemului apare un password (depinde de modem)! Dai cautare de pe telefon si o sa iti apara internetul tau si bagi parola din spatele modemului!happy Numai binehappy

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Da sigur ca se poate si ai ambele si internet pe pc si wi-fi in casa doar trebuie sa bagi cablul de la net in router la port WAN si din porturile LAN in pc apoi faci setarile cu CD-ul sau cu IP-ul.Bafta

| ElectronicPieces a răspuns:

Poti dar trebuie sa te pricepi. Ori cauți pe net cum sa instalezi router-ul, ori n-o mai faci deloc.
Bafta

| franciscintaiul a răspuns:

Se poate eu asa fac cu TP-LINK (cel putin cu routeru asta imi merge)