| tioan a întrebat:

Stie cineva de ce primesc "USB Device not recognised"(Code 43) cand incerc sa conectez imprimanta? Am incercat sa o conectez in fiecare port USB si la pc si la laptop, am schimbat si cablul...nu stiu ce sa ii mai fac.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

S-ar putea sa ai interfata USB de la imprimanta busita! Cauta detalii pe Google despre eroare!

4 răspunsuri:
| cby a răspuns:

Dispozitivul a fost blocat pentru ca a fost depistata de catre sistem o functionare defectuoasa. Se poate face in doua feluri din cate vad. Unul este sa scoti tot ce e bagat in porturile USB, il opresti scoti din priza si il lasi citeva minute. Daca e laptop scoti si bateria! Dupa care il pornesti si introduci pe rind perifericele USB. Al doilea se refera la update al dispozitivelor USB. Google sa traiasca! Metoda 1 >> http://answers.microsoft.com/......2dcb705c7f
Metoda 2 (video) >> https://www.youtube.com/watch?v=0xoQzirzUkE

| Eduard619 a răspuns:

Ai driverul instalat la ea?

| tioan explică:

Am uitat sa mentionez ca pcul si laptopul au sisteme de operare diferite. Pe PC rulez Windows 7, iar pe laptop Windows 8.1