| PinkY a întrebat:

Stie cineva sa`mi spuna cum se formateaza un stick usb? Problema e ca am un stick pe care nu-l mai pot deschide. Imi spune ca trebuie formatat. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| oz a răspuns:

Click dreapta my computer, click pe manage, o sa iti apara o lista.Click pe disk management, sub o sa ai "device manager". In stanga cauta disk drives, apasa pe plusul acela si localizeaza sticku'. Click dreapta pe el, properties api cauta tabul "policies" selecteaza optimize for performance aplly ok.Mergi in my computer, click dreapta pe stick, format, selecteaza nfts(in loc de fat32) si ok. Daca deja e in format nfts sau doresti sa il lasi fat32 nu trebuie sa faci ce am spus mai sus.Doar sa mergi in my computer, sa dai click dreapta si format.

3 răspunsuri:
| w1NNNd a răspuns:

Simplu bagi stick-ull intri in MY Pc iti apare acolo. click dreapta format. (reformatear ) ( il reformatezi) [bafta[

| mimi_8903 a răspuns:

Da click dreapta pe stick si apoi selecteaza fortam si o sa iti apara o fereastra noua si acolo selectezi start. Dureaza doar 3 secunde

| cris7y a răspuns:

Daca iti recunoastea stick=ul intrii in My computer > click dreapta pe stick > Format > Start