| MrHello a întrebat:

Stie cineva unde imi pot inlocui un geam frontal spart la Samsung galay s6 edge, si cam care ar fi pretul? dau si funda happy.

5 răspunsuri:
| yAdrian a răspuns:

Salut. Pai, il poti inlocui la un sevice GSM. Geam frontal, din cate stiu eu = display + touchscreen = peste 800 lei la un Edge.
Bafta si mai multa grija data viitoare :-)

Răspuns utilizator avertizat
| yAdrian a răspuns (pentru MrHello):

Mda, din cate am auzit si eu, nu prea se gasesc pentru S6 Edge. O solutie ar fi sa iti cumperi un alt S6 Edge ( cu defecte la placa de baza de exemplu, ca sa ii iei touch+display, tot cam pe la 800-1.000 cred ca ajunge ).
Nu stiu, ti asa de mult sa il repari?
Este spart rau? Nu se mai poate folosi? Nu se mai vede nimic pe ecran?

Răspuns utilizator avertizat
| yAdrian a răspuns (pentru MrHello):

Aaa, atunci lasa-l asa. Dai prea multi bani si nu merita! Din cate stiu eu, touchscreen-ul smartphone-urilor sunt lipite la o anumita tempetatura pe display, varianta da il dezlipesti de pe unul, si sa il pui pe al tau cade ( cine stie la ce service te duci si ti-l face praf ) => ai nevoie de display+touch si nu merita. Dai prea multi bani. Mai bine lasa-l asa si fii mai atent.
Bafta! :-)