| geo691 a întrebat:

Stiti programe de reducere consum energie electrica la Pc sau de monitorizare a consumului?

1 răspuns:
| Enzo2011 a răspuns:

Pai singurele reduceri de consum ar fi acele ca atunci cand mergi undeva in oras sau te uiti la televizor sa-l stingi nu sa-l lesi sa mearga daca nu stai la el si in legatura cu monitorizarea ar fi ceva dar iti trebuie o unitate speciala, eu am o unitate marca DELUX care are in fata un ecran pe care sunt trecute mai multe lucruri cum ar fi memoria disponibila, temperatura si chiar si consumul dar ar trebui sa faci niste calcule si transforari destul de complicate pentru a afla cat consumi happy