| Elissa18 a întrebat:

Sunt programe pentru claritatea pozelor?
Daca exista astfel de programe, lasati va rog linkurile.
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă te referi la aplicații cu care să poți îmbunătății calitatea unei poze, poți încerca un editor foto ca Gimp:
http://www.gimp.org/
E soft liber și open source.
Folosind uneltele din filtre/îmbunătațire, acolo vei găsi mască atenuare a calitații.Această „mască" va îmbunătății poza.de asemenea dacă poza e făcută în mișcare sau în graba recomand a se folosii în prealabil și Antistals-ul
D asemenea și în Photoshop poți face asta, dar Photoshop-ul este soft comercial=>trebuie licență. Succes

| SasNetRomania a răspuns:

Nu ai cum sa faci dintr-o poza mica/pixelata o poza mare. doar invers.

| Elissa18 explică (pentru SasNetRomania):

Nu este o poza mica, este o poza de dimensiune normala si vreau sa o inbunatatesc sa se vada mai clar!

| DeyCj a răspuns (pentru Elissa18):

Asta poți face cu GIMP în 2 secunde.Succes

| StefanKogut a răspuns:

Daca nu te pricepi la chestii de astea, ai nevoie de o aplicatie care sa se priceapa in locul tau. Sunt de acord cu lupuldepenet, dar e o aplicatie pentru profesionisti sau macar pasionati, eu iti recomand RawTerapee: http://rawtherapee.com/downloads

| muciman a răspuns:

Pixlr.com este un site pentru asa ceva, insa e un site dificil de folosit.
Cauta pe youtube tutoriale