| master77 a întrebat:

Sunt sigure transporturile gratuite prin tocmai.ro sau se pot "pierde" produsele?

Răspuns Câştigător
| Lazăr_Sergiu_1997 a răspuns:

Sunt relativ sigure. Dacă vrei să fie foarte sigure îi spui vânzătorului că vrei să trimită cu opţiunea "Verificare colet" bifată. Astfel, când vine curierul ai posibilitatea să verifici coletul şi să vezi dacă produsul corespunde descrierii. Dacă nu îţi convie produsul îl poţi preda curerului înapoi. Ai timp de verificare de 5 minute. Dacă nu vrei să îţi trimită prin tocmai, merge şi aşa să îl verifici. Trebuie doar să îi spui că vrei să îţi trimită prin Cargus. Prin Fan Curier, Urgent Curier sau Poşta Română acest serviciu nu e disponibil. Sper că ţi-am fost de folos.

Cu stimă,
Sergiu Lazăr

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu alegi Posta Romana sansele sa se piarda pachetul sunt extrem de mici. Am comandat pana acum prin curier sute de produse, nu am avut nici cea mai mica problema

| ImAnonymous a răspuns:

Desigur mai ales ca acum ai optiunea de a verifica coletul, deci nu platesti fara sa vezi ce iei.