| ZuZulache a întrebat:

Telefon qwerty sau cu toutch-screen?
de ce?

Răspuns Câştigător
| ninita a răspuns:

Toutch screenul arata mult mai bine.dar sincer mie imi place telefonul ala de la black berryhttp://www.cio.com/......_from_RIM_

9 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Depinde la ce il folosesti. qwerty sunt mai bune daca scrii multe mesaje. cele cu touchscreen sunt mai bune pentru navigare si vizualizare de poze, pentru ca au ecranul mai mare si poti umbla pe el cu degetul. Sunt si telefoane care imbina cele doua functii: http://goo.gl/WJnt5
Succes;)

| hummer24 a răspuns:

IMI plac si unul si altul am de amandoua, HTC si berry dar parca e mai cool berry pentru ca imi place senzatia de a butona laughing

| AleD a răspuns:

Eu am tel Nokia c6 si are tastatura qwerty si are si touch screnn.touchu i mai sensibil pentru ca se murdareste mai usor cai ecranu mai mare, i atinsi mereu, etc si se zgarie mai usor decat alt tel.deci i mai sensibil, trebuie sa ai mai multa grija cu el.da i fain.mie imi plk ambele ca pot folosi cand cum.touch i fain pentru poze sau asa ca are ecran marehappyda la tel qwerty scrii mult mai usor.eu tias recomanda si tie unul cu ambelehappy

| smile20000 a răspuns:

Toutch-screen deoarece ala cu qwerty are si ecranul mic si tastele sunt foarte mici si te incurci un ele

| elenutza27 a răspuns:

Cu touch ca am si eu happyHe He ^-^

| Maiky a răspuns:

Amandoua sunt bune dar touchscreenul e mai posibil sa se deterioreze deoarece este mult mai sensibil in general depinde si de calitate si de placerile fiecaruia deci daca doresti sa iti cumperi un telefon iti recomand sa iti iei de care preferi tu :X

| Aida_3174 a răspuns:

Daca vrei telefon rapid ia-ti unul querti
daca vrei unul pentru media ( poze, jocuri, net ) ia-ti cu touchscreen

| KaRy a răspuns:

Qwerty pentru ca pe toutch screen consider ca e mai sensibil si se strica mai usorwinking

| mali_8287 a răspuns:

Parerea mea este ca telefonul touch screen este foarte sensibil.telefonul qwerty este rezistent si chiar ararta mai bine.