| darkus14 a întrebat:

Tocmai ce am luat o tableta Allview Viva Q7 si vreau sa stiu daca pierd garantia daca o rootez.Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| darkus14 explică:

Daca rootez totata memoria va fi folosita la comun?

| onlym3 a răspuns:

Nu stiu cum e la tableta aia insa eu am avut un Samsung galaxy s2 si l-am rootat si atunci cand il deschideam aparea frumos ca a fost umblat in el (aparea un triunghi galben cu semnul exclamarii, ma rog) si am rezolvat problema asta cu un USB JIG si cu ajutorul lui am facut sa para ca nu a fost niciodata rootat (chiar am avut o problema cu el si l-am dus la service si nimeni nu mi-a spus nimic).
Vezi daca usb-urile jig sunt compatibile si cu tableta aia si pur si simplu bagi chestia aia in tableta pentru 5 secunde si gata insa daca cumva la tableta Allview nu apare nici un mesaj cum ca a fost umblat in el/rootat etc pur si simplu faci unroot si dai un reset si asa revii la firmware-ul din fabrica.

| Mr14Anonim a răspuns:

Da