| Sara a întrebat:

Tot eu, cu aceeasi tampenie... Vreau explorer 7, am 8. Am primit raspunsuri sa l dezinstalez pe 8 De unde? Din control panel la componentele windows-ului, nu se sterge, de unde sa dezinstalez 8 ul?crying De fapt 8 ul e un update... Cine ma ajuta sa am din nou 7?sad

7 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

De ce naiba vrei din nou 7? Internet Explorer 8 e motivul pentru care eu nu mai folosesc alte browsere precum Firefox, Chrome, Opera etc.
Decat IE7 in loc de IE8 mai bine instalezi Google Chromebig grin

| Aero a răspuns:

Vai ce impresionat sunt de multimea asta de raspunsuri, unele foarte bune, se vede ca multa lume detesta IE-ul laughing

| MariuZ a răspuns:

Www.mozilla.com. IE 7 sau 8 sunt de toata jena...

| Baiaaanca a răspuns:

Ca sa dezinstalezi Windows Internet Explorer 8 :
dai la Start si sub Control Panel pe a doua coloana este Set Program Acces and Defaults dai acolo, o sa-ti apara o fereastra si dai chiar la primul din coloana: Change or Remove Programs, probabil o sa iti apara mai greu dar iti apar toate programele din calculatorul tau [ trebuie doar sa astepti unpic] si cauta acolo Windows Internet Explorer 8 [mie asa imi apare], dai clik pe el si dai la remove si ai terminat;)
si de aici il poti descarca : http://www.microsoft.com/......tails.aspx
succes!

| myname1s a răspuns:

Ce windows ai?
Daca ai xp il gasesti in Control Panel la add/remove programs si are numele Interenet Explorer 8 si sigur il poti dezinstala de acolo.
Daca ai vista tot in Control Panel la programs (sau Programs and features daca ai classic view) si intra la View installed updates. Selecteaza Windows Internet Explorer 8 si da unninstal. apoi da un restart la pc.
Apoi poti reinstala IE7, aici ai un link de download: http://download.softpedia.com/......86-enu.exe
Il instalezi si dai iar un restart la pc, pe urma prima data cand il mergi la Tools->internet options->Advenced (ai sus mai multe tab. uri) si de acolo la categoria Browsing debifeaza casuta care zice Automaticly check for IE updates. Si astfel nu se va mai updata automat la versiunea 8.
Si daca ai wondows 7 intra la control panel si vei gasi All Control Panel Options. click pe Programs and Features, pe urma in sidebarul din stanga click pe Turn Windows Features On or Off cauta in lista aia Internet Explorer 8 si debifeaza. l si da ok. Iti va cere sa restartezi pc. ul.

Daca nu reusesti da. mi un mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterge-l din C- program fils- internet explorer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aero, nu e vorba ca multa lume detesta IE-ul. Nu e doar asta. Sunt pur si simplu retardati. Uita-te la intrebarea fetiscanei asteia, chiar zice: "Tot eu, cu aceeasi tampenie". Trebuia sa te fi gandit la asta de la bun inceput, iar frustratii anti-IE s-au grabit sa-ti dea numaidecat Stupid.