| DarkMirror a întrebat:

TPU! AJUTOR! Inca 2 secunde in stilul in care ma aflu acum si ma strang de gat! Bun, deci, sa ma calmez, eu stau in anglia de aprox. 3-4 luni. Credetima, nu vreti sa veniti aici! E groaznic! Imi vine sa ma strang de gat! Nu veti cunoaste in viata voatra internetu britanic! Deci uitati rezultatele speedtest in romania si anglia.
Romania:
http://www.speedtest.net/result/1383626742.png
Anglia:
http://www.speedtest.net/result/1383632614.png

E o diferenta gigantica! Amandoua sunt pe wireless! Ce sa mai fac?! Azi am stat 2 minute sa mi se incarce youtube-u, sa incarcat, a intrat cineva pe mess, a consumat tot netu si mi-a dat la youtube connection error! Stie cineva un program de marit viteza pe WiFi ca sa nu ma strang de gat chiar azi?

[Edit] In timp ce scriam aceasta intrebare, mia picat netu si a trebuit sa o iau de la capat.

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Avand in vedere ca in SUA abia descopera fibra optica...m-a amuzat treaba asta cu britanicii. Incearca sa te conectezi la un modem sau fibra optica, daca nu gasesti wireless calumea.

2 răspunsuri:
| DarkMirror explică:

Frate, acasa aveam un router la care eram conectat cu toti prietenii din jur si ne jucam cu net send. Aici nu am prieteni (in 3 luni cati prieteni sa-ti faci?) Sunt doar 2 persoane la routeru meu (eu si fratemiu) si reteaua, cum ati vazut in speedtest la server, se cheama British Telecomunications.

| claudiua a răspuns:

Deci nu e vina Marii Britani, ci a sursei tale de Internet.Probabil ca in Romania ai avut o conexiune mult mai buna de la routerul tau, pe care il folosesti numai tu, fata de sursa de net la care mai stau inca 12 oameni. Atunci viteza va scadea din ce in ce mai mult, sa aveti fiecare Internet.