| PickMe a întrebat:

TPU! Vreau sa-mi cumpar Note 4 si as vrea cea mai buna varianta! Si am auzit ca cea mai buna este cea cu Snapdragon, am citi asta : OS Android OS, v4.4.4 (KitKat)
Chipset Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910S)
Exynos 5433 (SM-N910C)
CPU Quad-core 2.7 GHz Krait 450 (SM-N910S)
Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53 & Quad-core 1.9 GHz Cortex-A57 (SM-N910C)
GPU Adreno 420 (SM-N910S)
Mali-T760 (SM-N910C).
Intrebarea este : Daca imi iau varianta cu Snapdragon automat vor fi si CPU Quad-core 2, 7 GHz Krait si GPU Adreno 420? Vad ca au acelasi model ( SM-N910S) si ma gandesc ca daca iau Snapdragon vor avea si celelalte componente de care am spus. Funda cine imi poate explica!

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu as alege: http://ow.ly/DDJ1c adica varianta cu snapdragon mai bine zis. De ce? Pentru ca e mai populara. Oricum la noi in tara nu prea ai sa gasesti varianta cu cpu exynos. Plus ca per total ca si performante is tot pe acolo, dar varianta cu snapdragon e avantajata deoarece daca te uiti pe piata, sunt n dispozitive(s4, s5, HTC-urile, LG etc.) toate au snapdragon. Putine is cu exynos. Si ei optimizeaza nitel mai bine jocurile in special pentru snapdragon.

| SonicAndrei a răspuns:

Da. 910S=910F
E cea mai bună alegere.

| AlexL28 a răspuns:

Sunt doua variante de Note 4, pentru piete diferite, una cu S805 si Adreno 420 si cealalta cu Exynos si Mali, performantele vor fi cam aceleasi deci nu conteaza, dar nu va aparea pe piata din Romania cel cu Exynos.

| galagie a răspuns:

Eu am GPU Andreno 420 si e super smecher.

| bicuiti a răspuns:

Da, vor fi toate care sunt specificate
http://bit.ly/108a1iP