| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie instalat un program pe calculator pentru un router? (imi trebuie net pentru tableta, nu pentru pc)

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa instalezi nimic mai mult decat driverele pentru placa de retea.

| SilviaDulcik a răspuns:

Dupa ce ai bagat acel router in priza si l-ai conectat la calculator prin intermediul unui cablu LAN (RJ45), accesezi acel ip al acelui router si bagi informatia ceruta (username, parola) care o gasesti pe spatele acelui router sau in carticica cu care a venit, dupa care faci setarile si salvezi.

| jrockfreak a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Am facut asta, dar dupa ce pun parola se dau next, imi arata lipsa de conexiune.

| OvidiuDrg a răspuns:

Nu,dupa ce ai conectat router-ul te va duce in browser unde vei configura routerul (chestie care poate fi facuta si de pe telefon), iar apoi nu mai trebuie nimic, va fi conectat definitiv in mod automat