| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Trebuie sa fac un anumit liceu sau o anumita facultate pentru a fi calificat in modelare 3D sau sa pot face animati pentru anumite compani(de ex. pentru Sony Pictures etc)?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu,trebuie doar să știi face asta la nivel profesional, și desigur și să ai pe ce s-o faci. Apoi te poți lansa ca freelancer și să iei proiecte de la clienți, pe bani frumoși, și după ce o să ai un portofoliu atunci îți poți depunde candidatura pentru un job la firme renumite din breaslă. Chiar de ai și 100 de calificări în domeniu, daca nu ai experiență dovedită printr-un portofoliu real, tot 0 vor valora acele diplome.Succes

| FlorinSalamNr1 explică (pentru DeyCj):

Deci, nu am nevoie de nici o diploma sau ceva de genul? Adica daca ma lansez ca freelancer si o firma ma angajeaza, nu am nevoie de diplome, etc, doar de talentul meu si alte acte personale?

| DeyCj a răspuns (pentru FlorinSalamNr1):

Trebuie să știi să faci asta real, iar asta se dobândește prin experiență, experiență ce se face prin multă muncă, dar dacă-ți place ceea ce faci vei aloca tot timpul din lume pentru asta. happy. Succes

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Da arhitectura ar fi perfect macar sa aiba ai tu acolo si mai sunt si cursuri.