| karlikuicsddd a întrebat:

Trebuie sa imi dau upgrade la Adobe Flash Player, si nu pot pentru ca cica nu am destul spatiu pe C. Desi pe C mai am 1.5GB liber, si pe D vreo 15GB. Ce sa ii fac sa mearga? sau exista un alt program care tine locul Adobe-ului? Am nevoie de el pentru youtube/jocuri, etc.

7 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Scaneaza online sa vezi daca ai virusi in computer, instaleaza malware anti malware; instaleaza Ccleaner si curata putin computerul. Elimina ce nu iti este util pe c, daca ai ceva in partitia sistemului de operare. Daca modifici partitia ai grija sa nu busesti sistemul de operare, o faci pe riscul tau.
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=scanare+online
http://ionutsblog.wordpress.com/......windows-7/

| BloodAndBon3 a răspuns:

Asa de curiozitate...cat spatiu ai avut initial in C si cu ce focu' l-ai ocupat?! Daca e cu jocuri/filme/muzica/alte porcarii inutile, muta-le in D sau mai sterge din ele. Daca e ocupat cu prea multe programe care si printre alea sigur gasesti ceva inutil precum cele de ascultat muzica, sterge si din ele. Jocurile/programele suspecte instalate in C (unde ai instalat OS, banuiesc) pot
infecta windows-ul cu virusi (desigur, daca au asa ceva) si nu iti doresti asta, nu?!

P.S. Daca ai porcarii pe desktop, sa stii ca desktop-ul este tot partitia C.

| karlikuicsddd explică (pentru BloodAndBon3):

Am sters o gramada de chestii din C, ideea e ca e un calculator mai vechi, si am putin spatiu in C. Cred ca totusi ar trebui sa imi reinstalez windowsul, sa-mi iau un hard disk cu o capacitate mai mare, si asta e. Multumesc oricum!

| BloodAndBon3 a răspuns (pentru karlikuicsddd):

Nici o problema, cat despre hdd..vezi ca-s cam scumpisoare. Daca tot e vechi, mai bine iei unul nou cu totul. laughing

| karlikuicsddd explică (pentru BloodAndBon3):

Intr-adevar

| alex121277 a răspuns:

Pai,upgrade-aza in big grin, sau cauta pe net Adobe Flash Player Youtube

| karlikuicsddd explică (pentru alex121277):

Nu ma lasa sa aleg partitia unde sa-l instalez sad. Ca faceam asta daca puteam.