| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa merg la o olimpiada la ed tehnologica proba practica
sh am inteles ca imi vor da materiale metalice, plastice, cauciuc sh sticla sh trebuie sa le folosesc pe toate ce crede. ti ca as putea confectiona

2 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Pai depinde de materiale(forme, grosimi, suprafete) dar ai putea face un panou solar.Este o incinta paralelipipedica plata, cu fetele interioare usor reflectorizante, cu fata de sus din sticla si care are in interior un zigzag de teava de cu/al (vopsita in negru), fixata cu distantori din plastic. Dimensiuni uzuale 0, 8x1, 5m

| chetzu a răspuns:

Uita-te peste subiectele din anii trecuti sa vezi cam ce ti se da:
http://concursul.info/....../index.php