| vnp a întrebat:

Tv blocat ajutor. Imi scrie pe ecran FACTORY. Televizorul este un saba mic de 14 inch cred. Nu mai merge nici o tasta. Imi scrie pe ecran doar Factory.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare branza, te interesezi ce model/sasiu e si ce IC/CPU are, apoi cauti configuratia pinilor de reset pe google.

| vnp explică:

Tv-ul nu este un smart TV sa fiu inteles. Nu stiu cum ar putea sa il blocheze cineva ca nu se poate conecta la internet. De curand mi-a cazut apa pe telecomanda si in momentul cand am indreptato catre televizor am apasat cateva taste apoi s-a inchis televizorul si mi-a aparut acel Factory pe ecran si nu mai imi da voie sa fac nimic. Nici volumul nici un buton nu mai accepta...

| GeoGeorge13 a răspuns:

Daca TV-ul a ieșit din perioada de garanție și dacă este asamblat/are piese din China să sti ca ti-a fost blocat TV-ul de cei de la firmă! Dacă nu te duci in magazin sa îl,, repare" si sa plătești nu ți vor debloca! Asa sunt facute unele TV-uri de la unele firme! Dacă dorești si dacă poți găsește firma care l-a fabricat si da-mi numele ei! Îți voi spune sigur dacă este o astfel de firmă, deoarece eu si un prieten am pățit același lucru, mai ales dacă este aceeași Firmă!