| SadBlackAngel a întrebat:

Un hdd de laptop cu ide 2, 5 se poate folosi ca si un hdd extern, daca da atunci cum?

5 răspunsuri:
| mariusmac85 a răspuns:

Buna ziua
Orice Hard chiar daca e de pc sau laptop poate fi folosit ca hard extern cu ajutorul unui rack
Gasesti pe net scrie rack e o cutie cu mufe pentru ac(adaptor curent) si mufa ide pentru hdd si se conecteaza prin usb, e exact ca un hard extern daca ai desfacut vreunu
Poftim uita-te pe emag.ro scrie rack 2.5
Sper ca am putut sa te ajut
O zi buna sa ai
Marius

| RAY a răspuns (pentru mariusmac85):

Marius fara rack nu se poate? o solutie mai ieftina gen un cablu usb ceva

| RAY a răspuns:

Da,daca ai mufe suplimentare la desktop bagi acele mufe in hard acela desigur sa fie sata

| SadBlackAngel explică (pentru RAY):

Hardul este ide 2, 5

| Jipa95 a răspuns:

Il conectezi la un rack si il poti folosi ca pe un hdd extern.
http://www.pcgarage.ro/rack-uri/