| yoboss97_5553 a întrebat:

Un modem de la romtelecom cu wi-fi acela care ti-l da nou cand iti bagi net merge pe windows 8 vreau sa imi cumpar unul.

Răspuns Câştigător
| TelekomRO a răspuns:

Daca este vorba despre Smartbox Huawei 658, da, acesta functioneaza cu Windows 8. Toate cele bune.

| Λndrei a răspuns (pentru TelekomRO):

Cand mi-am reinoit abonamentul mi s-a spus la telefon ca o sa primesc un router wireless. Au trecut doi ani de zile si nu a mai aparut...se pare ca unii luam plasa si trebuie sa ne cumparam din magazin unul.

| TelekomRO a răspuns (pentru Λndrei):

Ar fi trebuit ca, odata cu actele livrate prin curier, sa fi primit si modemul promis - daca echipamentul nu este mentionat in conditiile contractuale de pe documentele primite, atunci nu a fost inclus in oferta de fidelizare.

| yoboss97_5553 explică (pentru TelekomRO):

Sunt client romtelecom de cativa ani si as vrea sa stiu cat costa acest router si la ce numar de contact as putea sa il comand?

| Λndrei a răspuns (pentru TelekomRO):

Pai chiar daca nu este mentionat,(nu le-am citit in detaliu), de ce mi se spune la telefon ca o sa vina acest echipament?

| TelekomRO a răspuns (pentru Λndrei):

Daca nu este mentionat in contract, echipamentul nu se livreaza - de aceea va recomandam sa parcurgeti cu atentie documentele primite inainte de a semna.

| Λndrei a răspuns (pentru TelekomRO):

Ok, și atunci ce se petrece, stabilim la telefon ceva și in contract este altceva?
Nu mă surprinde lucrul acesta.
Dar pe lânga asta, măcar să mă ajutați și să-mi spuneți cum aș putea face ca pe serviciul Dolce să-mi înlocuiesc canalele din maghiară în engleză,( ex. Animal Planet). Nu am nimic cu comunitatea maghiară dar cunoscător de limba engleză mi-e mai ușor să le vizionez în engleză. Mulțumesc!

11 răspunsuri:
| TelekomRO a răspuns:

Router-ul SmartBox HG 658 poate fi achizitionat la pretul de 73.78 euro cu TVA inclus. Pentru verificarea ofertelor comerciale in vigoare, va recomandam sa apelati 1930 (gratuit din reteaua Romtelecom) sau 0800800800, gratuit din orice retea. Va multumim.

| yoboss97_5553 explică (pentru TelekomRO):

Dar pe site spune asa :
Router-ul SmartBox este oferit în custodie cu reducere 100% pe toata durata contractului, clienţilor noi care achiziţionează un serviciu de internet sau televiziune IPTV, clienţilor cu contract expirat care-şi reînnoiesc abonamentul şi clienţilor existenţi care fac un upgrade de tehnologie ce necesită folosirea acestui router. Si in ultima faza spune ca este gratuit celor care necesita folosirea acestui router

| SouLIce a răspuns:

Da, va merge si pe windows 8

| Laurentizyu a răspuns:

Nu are treaba.acel modem are treaba cu netul cu cu sistemul tau

| stanel97 a răspuns:

Nu va avea nici o problema, modul de legare la internet nu se cearta niciodată cu sistemul de operare. :-)