| JusTPauL a întrebat:

Un prieten are un laptop dar se aude foarte rau sunetul daca vorbim pe skipe sau pe messenger, stiti ce ar trebui setat sa se auda mai bine, acum se aude cam gros si un fel de ecou, trebuie sa stau atent sa il inteleg, poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Bună! Zi-i să intre în Control Panel, Hardware and sound> Sound> Recording> Microphone> Levels și să dea Microphone Boost cât mai încet, la 0 dacă nu. Pentru Xp, debifezi opțiunea Microphone Boost https://www.google.ro/......ps?/search

| oAaaNaa a răspuns:

Ii dai in bara de jos din comp.VIa hd audio deck.si acolo s-ar putea sa fie dat prea sus liniile alea.winkingfunda?