| Clara_6276 a întrebat:

Una TPU. Vreau sa-mi iau un aparat foto (semi(pofesional si mi-am indreptat atentia catre un NIKON D3100 care e in jur de 2000 de lei. Ieri am vazut un anunt pe okazii in care cineva oferea spre vanzare un NIKON D5100 cu 1 500 de lei. Ce parere aveti? Nu, nu e vorba de bani doar ca. presupun ca e mai bun NIKIN D5100 DECAT NIKON D3100. Ce parere aveti despre un asemena aparat second hand? Voi ati cumpara..pe langa avantaju' legat de pret, ce dezavantage ar mai fi? Se poate sa fie ceva stricat la el, sa te tina mult mai putin timp? Pun atatea intrebari pentru ca sincer, chiar nu sunt o specialista si...Multumesc.

2 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Am cumparat acum o luna un aparat DSLR de pe Okazii si n-am avut nicio problema, am primit aparatul in cutia originala cu toate accesoriile si functioneaza fara nicio problema. Daca observi ca vanzatorul este de incredere, iti recomand sa apelezi si la metoda asta, dupa ce primesti toate detaliile care te intereseaza.

| DeeaDya1234Eu a răspuns:

Nu poti sa stii de ce il vinde. Poate nu e bun, parerea mea.
Fundita? :*