| Marius_Dărămuş_1990 a întrebat:

Unde pot sa gasesc driveru pentru placa video la pc-ul meu? Am un pc HP, iar placa video nu am decat cea incorporata. Se numeste "Intel corporation 946GZ/GL integrated graphics controller.

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Daca nu ai DVD/CD cu Drivarul la placa video instaleaza de pe site Original HP.
2 Daca nu te pricepi la asa ceva cel mai bine este sa instalezi acest program:
Driver Booster Link:
http://www.iobit.com/driver-booster.php

Si iti instaleaza toate Driverele tale la zii si iti va merge perfect.
Am folosit si eu acest program si chiar am ramas si surprins.

3 Cand instalezi Drivarul la placa video creste viteza la pc cu 446% iar daca instalezi Drivarul la zi iti mai creste viteza cu 54%.

4 Descarci=>Instalezi=>Va face automat o scanare sau ii dau tu Scanare.
Dupa ce se scaneaza iti vede fiecare Drivar daca este Rau/Normal (Vechi sau bun acel drivar pe care il ai [Daca nu ai instalat iti zice ca este Foarte Rau], si poti da Update/Actualizare si se instaleaza.
PS:Nu da restart pana nu s-a terminat de instalat Drivarul (Dai No) pana se termina de instalat dupa aceea dai Restart. Poti sa Actualizezi toate driverele ca sa nu ai nicio problema cu niciun drivar dupa aceea.

5 Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

La HP, logic!

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Trebuie sa aflii numele placii de baza sau mu, ele pc te duci lka soprt drivere si descarci de acolo daca nu stii recomanda pentru pc mai vecxhi Intel graphics accelerator sau pentru +2012 Intel graphics hd