| Vladutz01 a întrebat:

Unde vad daca imi mai trebuie RAM in Task Manager?, acolo la cached, avabile sau free care dintre ele?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi la TOTAL!
-Cached inseamna ocupata, folosita
-Available inseamna disponibila
Daca memoria totala este de 2048 megabytes si Cached este 1500-1700 atunci Available ai 500-300 MB si inseamna ca iti mai trebuie ceva Ram pentru performanta. Trebuie sa vezi si daca placa de baza suporta mai multi Gb de Ram decat ai tu instalat.

| dannyel86 a răspuns:

Click dreapta pe "My Computer" si alegi "Properties" (in josul listei). Pe fereastra deschisa gasesti detalii despre sistemul de operare, inclusiv despre RAMI (cati sunt). Daca mai poti adauga sau nu, asta poti afla de pe site-ul oficial al producatorului sau din manualul placii de baza (cati rami suporta si daca mai poti adauga).