| Jkjkjkjk a întrebat:

Urgent!
Am descoperit o noua functie la Tv LG smart de a programa canalele.
Eu vreau sa programez meciul din seara aceasta, Barca-PSG. Pe ecran apare Buffer de timp de încărcare si de final.
CE INSEAMNA BUFFER in acest caz?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Buffer = tampon.
Buffer de timp: marja de timp-tampon -inainte si dupa programul "dat in programa", necesar in caz de decalare fata de orarul pre-stabilit in programa postului TV.
(de exemplu: in cazul unor prelungiri).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, cauta cartea tehnica a televizorului si citeste, poate gasesti acolo ce doresti.