| MichaelJosephJackson a întrebat:

URGENT! Hey TPU, am o problema cu pc. merge greu. Nu am virusi. in C sunt 5gb free acolo e windows ul care nu ocupa atat. cum mai pot elibera din C? Nu am ce programe sa scot de acolo. am incercat cu tuneup, ccleaner. tuneup a mers o perioada dar e free trial. alte sugestii? Nu vreau sa reinstalez windows ul. pentru ca inca tine. multumesc

4 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Fi atent, o solutie destul de buna pentru problema ta:
start>all programs>accessories>system tools>disk defragmenter
foloseste-l.
sau metoda #2
deschide un fisier notepad si scrie:
my string (8000000) apoi salveaza-l cu numele :ceva. vbs si cand ai probleme da dublu click pe el.
ps:apasa ctrl+alt+delete si jos iti arata commit charge:si uite atent ce procese ai deschise, care nu crezi ca-ti trebuie( de ex:redirecte la cs sau...) le inchizi.
commit charge ar trebui sa ajunga maxim cam pe la 300-500 ca sa-ti mearga calculatorul rapid.

| Cronki a răspuns:

Nu vad alta alternativa, trebuia sa faci un back up (dupa instalarea OS-ului, a driverelor si kiturilor) care sa iti permite sa repari sau sa restaurezi sistemul, in caz de defectiune sau instabilitate. Daca ai Vista/Win7 preinstalat poate ai deja acel Recovery. Daca browserul iti merge greu, sterge History! Astept si alte comentarii!

| DSGline a răspuns:

Utilizeaza Ccleaner sa fa un disc clean Up.

Răspuns utilizator avertizat