| untu a întrebat:

`Va rog sa ajutati sa activez o licenta cheie pentru activarea WINDOWS 7 ULTIMATE, Cine are un calculator cu sistemul de operare windows 7 ultimate sa trimita codul-cheie pentru windows 7 deoarece a fost instalat de la service pentru reparatie!

19 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai da, ca licenta aia merge pe 10 calculatoare...
A fost inregistrata pe unul...adio!

| gelu1970 a răspuns:

Daca loader de daz nu iti activeaza so, atunci ai un windows modificat. ca o optiune extra... poti sa faci PIPI pe ceea ce ti-au facut la "service"

| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

Nu! i-i e frica sa bage loader in pc, asat avrut sa zica. dar odata ce vrea sa il pirateze...laughing

Apropo, bine ca te-am gasit. Nu m-au lasat sa iti trimit raspuns la ultimul mesaj. Site-ul asat functioneaza ca trabantul.

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma mir. de regula poti trimite mesaj insa nu stii cand destinatarul il primeste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

Eu nu aveam butonul de „ Send mesage" sau „trimite mesajul". happy lasa ca iti fac o scrisoare cu posta romana, mai repede ajunge. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

Mergi inapoi la service pentru reparatii si dai 60 de lei acolo si iti baga un windows cu licenta. Nu inteleg de ce service-ul pentru reparatii ti-a bagat un windows nelicentiat.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Din simplul motiv ca nu au voie! Caz penal!
Cand si-o cumpara licenta, atunci o sa poata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Sunt licentele Retail. licenta Retail, citez, este de fapt licenţa completă, care nu îţi impune nicio restricţie, dar în acelaşi timp costă dublu sau chiar mai mult faţă de licenţa OEM.

O poţi instala pe câte calculatoare vrei şi de câte ori vrei, poţi face upgrade-uri fără să se dezactiveze licenţa, dar evident ea poate fi activă doar pe un singur computer (altfel, am pune mână de la mână şi am cumpăra o licenţă pentru toţi prietenii şi toate cunoştinţele).

Pachetul Retail include atât Windows pe 32 bits, cât şi pe 64 bits. Am dat un copy paste din http://www.go4it.ro/......-10265285/
Chiar daca costa mai mult, baietii din service isi scot banutii cu mult peste pretul licentei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci e activa numai pe unul, ai dreptate.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Discutam discutii...
Ai spus acelasi lucru pe care l-am spus si eu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Da! Dar aia de la service il puteau activa. Am obosit, e ora tarzie, femeia nu ma lasa sa dorm... m-am zapacit laughing

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Puteau, dar isi asuma riscuri...

| untu explică (pentru anonim_4396):

Vorbe,discutii.........chiar nu ma ajutati deloc!

| untu explică (pentru K0sti):

Nu ma ajutati deloc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Cum sa te ajut daca nu stiu un serial care ti se potriveste? Sunt mii si zeci de mii de seriale. Ai fost ajutat atunci cand ti s-a spus sa intalezi windows 7 loader. este un program care genereaza automat un serial potrivit si se activeaza. Eu nu am de unde sa pot ghici acel serial.

Poftim, baga-le pe rand pana se potriveste unul. Altfel nu am cum sa te ajut.
https://www.facebook.com/masterincomputerapplication/posts/314665738666245

| untu explică:

Nu merge! Nu imi pot permite accesul windowsului la acest element!

| KanameKuran a răspuns (pentru untu):

La ce te referi? Te rog, dezvolta.

| untu explică (pentru KanameKuran):

Voi mai incerca inca odata la recomandarea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nimeresti din prima numai o cheie. Sunt nspe milioane de chei. Cauti tu pe google chei de activare si stai frumusel sa le bagi pana cand se nimereste unul. Si Daz este bun, de ce sa nu abgi Daz odata ce vrei sa piratezi? Descarca Windows 7 loader si activezi cu ala, pentru ca el scaneaza imediat si iti gaseste cheia potrivita intr-o secunda.