| LaFLeur12 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati(dau funda), vreau sa imi imbunatatesc pc-ul si am o nelamurire inlegatura cu chipsetul de la placa de baza si la placa de baza pe care am aleso scrie la chipset Intel si din cate am auzit chipsetul are legatura cu placa video si eu am ales o placa video nvidia geforce gts430 si va fi compatibila cu placa de baza? va rog sa imi spuneti!

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Are dar in cazu tau sunt compatibile, numai cand sunt chipset-uri amd si placa video e nvida atuci apare problemewinkingNormal gts 430 are slot pc express 2.0 x16 deci e compatibila cu majoritatea placilor de baza!