| bubu19 a întrebat:

Va rogggg cum dezinstalez internet explorer? fundaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| seby99 a răspuns:

1 la mana nu merge
2 la mana dc nu iei alt browser ca nu te incurca cu nimic

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Foloseste uninstalerul pentru Internet Explorer! Ce versiune ai de IE? Ce windows ai? Intra aici si vezi cum faci uninstal http://support.microsoft.com/kb/957700 Alege versiunea de windows care o ai si versiune de IE si apoi uninstall!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri prin Start/Control Panel/Add or Remove Programs, te pozitionezi pe IE si dai Remove. Succes si numai bine!

| missbee a răspuns:

Start -> Control Panel -> Programs -> Uninstall a program.
Cauți în listă Internet Explorer și dai Remove.

| Gandacelu a răspuns:

Start-Control Panel-Programs[sau Uninstal a program] si dai pe el si cauti Internet Explorer in lista aceea.

| Mariusssss a răspuns:

Start - Control Panel - Add remove programs - Remove Windows Components - Internet Explore - Unninstall.
Varianta doi - Instaleaza Unlocker 5.0 Odata instalat mergi in folderul cu internet explorer si dai delete. O sa-ti apara cannot delete. Click dreapta ''unlock all'' optiune ce-ti apare dupa ce instalezi programelul si-l stergi manual. Apoi poti instala un cleaner care sa curete daca a mai ramas din el ''CC Cleaner''

| yaVanilla a răspuns:

Intra la start după la contro panel dupa add or remove program si cauti acolo internet explorer

| MeScorpion a răspuns:

Start > Control Panel > Add or remove programs > Cauti internet explorer si dai REMOVE.

| verykiwiful_3029 a răspuns:

Start --> Settings ---> Control Panel ---> Add or remove programes... si cautzi internet explorer si dai removewinking... Funda?

| Lizzandra a răspuns:

1.
Faceți clic pe butonul Start, tastați Programe și caracteristici în caseta de căutare, apoi faceți clic pe Vizualizare actualizări instalate în panoul din stânga.

2.
Sub Dezinstalare actualizare, defilați în jos până la secțiunea Microsoft Windows.

3.
Faceți clic cu butonul din dreapta pe Windows Internet Explorer 9, faceți clic pe Dezinstalare, apoi, când vi se solicită, faceți clic pe Da.