| Florin_Andrei_Mindru_1994 a întrebat:

Va Salut.Am o mica problema,Cand pornesc PC-ul,monitorul intra in power saving mode,PC-ul porneste asa cum trebuie sa porneasca dar imi apare black screen, daca bag mufa in placa video incorporata totul e ok porneste si pot folosi PC-ul...problema e ca atunci cand bag mufa in placa video separata, monitorul intra inapoi in power saving mode..Ma ajutati va rog sa dezactivez acest mod enervant si sa functioneze PC-ul cu placa mea video nu cu cea incorporata. Funda si o lada de bere

Răspuns Câştigător
| Ωmega a răspuns:

Trebuie sa mergi in BIOS si sa te asiguri ca placa video pusa de tine este enabled in BIOS. Daca nu e enabled, ti-o vede automat pe cea on-board.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica placa video daca nu-i miscata (cea dedicata, bine inteles). Daca nu s-ar putea sa fie defecta ori ea ori slotul in care este pusa.

| octav005 a răspuns:

Incearca sa bagi mufa in placa video. si rai un restart. s-au scoate placa video poate nu e bagata corespunzator