| Andreialexandrux2 a întrebat:

Va salut cu respect!

Am primit un laptop Second hand din partea parintilor din Spania si as vrea sa o vand si nu prea ma pricep calculatoare, v-as ruga sa imi spuneti cat credeti voi ca ar costa un laptop ca asta, nici pe net nu prea am gasit laptop ca almeu.

System Model: Hp Pavilion dv6 Notebook PC

Processor: Intel Core i7-2670QM - 2. 20GHz (8CPUs) 2.2GHz

RAM: 8GB

Tip Procesor: Intel Core i7
Frecventa: 2.93 GHz
Memorie RAM: 8192 MB
Tip memorie: DDR3
Diagona LCD: 15.6
Capacitate: 750 GB

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

În românia e normal să nu fi gasit deoarece din păcate la noi ajung mai mult gunoaiele la supra prețuri decât calculatoare și laptop-uri de calitate.
Un astfel de laptop, dacă nu are placă video dedicată l-aș cumpăra cu 2100-2500 ron, deoarece are procesor i7.Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai zis nimci de placa video si depinde cum arata estetic, eu zic ca face putin peste 1500-1600

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are o placa video din seria 800m de la nVIDIA, ar face undeva la 2100 ron.Altfel cam 1800-1900(hardul nu e de 1TB, dar totusi are 8gb memorie). Deci media ar fi cam 2000 ron

| Andreialexandrux2 explică:

VIDEO:
Name: Mobile Intel (R) HD Graphics
Manufacturer: Ati Technology Inc.
Chip Type: Intel (R) HD Graphics Family
Dac Type: Internal
Aprox Total Memory: 786
Monitor: Generic PnP Monitor