| anonim_4396 a întrebat:

Va salut, La mulți ani.
Doresc sa va întreb, pot schimba acest modem (placa de rețea) de WiFi AR5B95 cu una mai maare de 1000 Mbps cu dual band? Pentru un Laptop ASUS K52F. Va multumesc.

1 răspuns:
| xByte a răspuns:

Salut. Majoritatea placilor de retea sunt sudate de placa de baza si nu se pot schimba.

O solutie foarte fiabila pentru problema ta ar fi sa te orientezi catre o placa de retea externa (USB), precum TP-Link Gigabit UE300.

Fii atent totusi sa o conectezi pe USB 3.0 (cel cu mufa albastra) pentru a nu fi limitat la vitezele impuse de USB 2.0.