| codry223 a întrebat:

Vaaaaaaaaaa rooooooog raaaaaaaapid! :'(
Va rog sa imi spuneti ce are leptopul,cu o zi inainte imi merge perfect, fara putin de lag. Dimineata can l.am deschis imi deschidea programele foarte greu.De exemplu imi intra in opera foarte greu dar dupa imi megre ok,cand deschid my computer, imi merge greu si cand umblu prin foldere.Singurul lucru care se deschide greu dar dupa merge greu este opera,nici un joc nu imi mai merge, se deschide greu si cand dau pe joc mi se blocheaza.Am incercat cu diferite programe sa vad daca merge mai bine,cclean,tuneup, programul de la iobit.Macar sa imi spuneti ce are daca nu stiti cum sa rezolv problema.

Multumesc!

5 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

-dezinstaleaza programe
-curata pc cu ccleaner
-opreste programele din start-up [start-run-msconfig-startup]
-dai un disk cleanup [click dreapta pe C si proprietati]

| lpavel a răspuns:

Mai mult ca sigur e virusat!
Reinstaleaza Windows - e cel mai simplu si sigur mod sa scapi de virusi! Bafta!

| Jipa95 a răspuns:

Reinstaleaza-ti windows-ul. De cate luni nu l-ai mai formatat?

| Dangerfull a răspuns:

Probabil este un trojan, incearca sa contactezi un expert in IT.