| RAY a întrebat:

Voi aveti incredere in versiunile de windows de pe internet?

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Vad ca se poate sa il extinzi folosind rearm ca si in windows7
http://deaglesoft.blogspot.ro/
Iar windows10 il bagi doar daca ai chef de experimente, e departe de versiunea finala si e foarte posibil sa ai probleme cu el.

17 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Doar pe cele recomandate de mai multi oameni.

| CinevaNou a răspuns:

Doar in alea de la msdn.

| RAY explică (pentru CinevaNou):

Cum se poate descarca alea de la msdn?

| CinevaNou a răspuns (pentru RAY):

Iti faci cont de subscriber, pe bani, si te lasa sa descarci imaginile oficiale windows. Sau cauti siteuri care ofera link direct de download de pe msdn (site-ul oficial de download fiind msft.digitalrivercontent.net). Iar ca exemplu astia am vazut ca ofera linkuri directe http://community.spiceworks.com/......-sp1-media
Deci astea sunt imaginile oficiale de la Microsoft pentru windows, nemodificate ne-nimic. Poti sa le compari hash-urile ca sa vezi ca sunt autentice.
Dar tot tu trebuie sa te descurci cu serialul pentru activarea windows, ca asta n-o sa ti-l dea nimeni pe moca.

| CinevaNou a răspuns (pentru RAY):

Vad ca astia iti dau sa descarci de pe site-ul lor nu de la Microsoft, deci singura cale sa fii sigur ca e original e sa compari hash-ul fisierului (md5, sha1)

| RAY explică (pentru CinevaNou):

Windows 8.1 evaluation nu se poate extinde mai mult de 3 luni?

| RAY explică (pentru CinevaNou):

Http://www.microsoft.com/......enterprise
as vrea sa incerc windows 10 sa vad cum e

| RAY explică (pentru CinevaNou):

Multumesc foarte mult, meriti funda

| RAY explică (pentru CinevaNou):

Sincer as avea chef, imi plac multe exprimentele pacat ca nu pot nu imi permite sistemul, as merge la un club da aia ma lasa sa instalez prin virtual box

| CinevaNou a răspuns (pentru RAY):

Eu tot prin virtual box o sa il incerc, n-am de gand sa-mi fac praf sistemul ca sa vad cum e windows10...

| CinevaNou a răspuns (pentru RAY):

Vad ca se poate sa il extinzi folosind rearm ca si in windows7
http://deaglesoft.blogspot.ro/
Iar windows10 il bagi doar daca ai chef de experimente, e departe de versiunea finala si e foarte posibil sa ai probleme cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea sunt trase de pe internet.Cei ce au originale le fac copii si le dau din mana in mana.Nu prea se incarca pe internet windows-uri. Un windows de pe internet dupa instalare, trebuie imediat scanat fila cu fila.Eu am gasit destui trojeni in windows-uri.

| AlexL28 a răspuns:

Daca nu ai avut Windows instalat pe PC de la inceput si nici nu l-ai cumparat inseamna ca si al tau e de pe net chiar daca nu stii. Si al meu e, dar e bun. Oricum, cat de curand vreau sa-mi iau licenta pentru noul Windows 10, nu mai vreau aplicatii piratate in viata mea, ma simt hot si sub nivelul actualei societati... happy

| untu a răspuns (pentru AlexL28):

Windowq 10 va aparea peste cativa ani!

| untu a răspuns (pentru AlexL28):

Eu am incredere in sistemul de operare WINDOWS 7 HOME PREMIUM, este cel mai bun sistem de operare fara probleme!

| AlexL28 a răspuns (pentru untu):

Windows 10 a fost anuntat oficial ieri. In 2015 va fi pe piata :)
http://blog.gsmarena.com/microsoft-officially-announces-windows-10/
sa te convingi

| Dutzu18 a răspuns:

Da, sunt unele care sunt recomandate de altii oameni si merg foarte bine