| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Voi ce ati alege intre Samsung Note 5 si Sony Xperia Z5? Sau ce telefon va place? Nu vreau sa aud de Iphon-uri ..are un prieten de a-l meu si nu e delog multumit de el plus ca e nasol ca aspect. Ajutatima nu stiu ce sa aleg! Funda la raspunsul cel mai bun si cel mai credibil.De ce?

4 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Parerea mea e ca sunt absolut egale. Nu sunt diferente de performanta. Eu as alege doar dupa aspect. Xperia Z5 e rezistent apa si praf. E un avantaj. Are senzor amprenta pe butonul power. Asta e o inovatie superba. Galaxy Note 5 e scump degeaba. E un Note 4 cu putine plusuri. Daca poti sa alegi si altceva si nu vrei iPhone. Du-te pe Galaxy S5 Edge Plus. E top telefon 2015. Dar daca nu du-te pe Z5. E mai elegant si are mai multe plusuri.

| akashi4 a răspuns:

Samsung note 5 clar un ecran foarte luminos, un ecran mare, 4gb ram care este foarte mult, un design elegant, creionul care ii da farmec, memoria lui interna foarte mare 32gb si multe altele. In locul tau as alege note 5

| iiuulliixx a răspuns:

Mai bine ia-ţi un Lenovo Vibe Z2 Pro, camera bună, memorie 32GB, Bateria te ţine 2 zile ( 4000 mAh ), ecran de 5.5 inch, e undeva la 2200 lei, dacă nu poate te intereseazâ și Lenovo P70, la 1200 lei, camera de 13 Mp, bateria 4000 mAh, ecran de 5 inch su memorie de 16 gb, eu unul sunt foarte mulţumit de Lenovo P70.
Dacă vrei alt model uităte și la HTC Desire 860 G, e mare, baterie nu foarte mare dar in schimb merge uns. Sau dacă vrei ceva mai mic Nokia Lumia de orice model, eu am avut 520, l-am tinut un an, am renuntat la el acum 2 ani si l-am incercat acum cateva zile, merge perfect. Despre Sony nu stiu ce sa zic, are un prieten si nu e foarte multumit. Sper ca te-am ajutat. sa ne spui ce telefon ti-ai luat. Salut

| Marria_Adelina_1998 a răspuns:

În prezent Samsung-urile sunt la putere, dar și Sonny Xperia Z5 este un telefon bun, adică cât e deschis și merge e bun. Dar îți recomand Samsung Note 5. ( este mult mai performant și te va ține mai mult)