| SergiuA1989 a întrebat:

Vreau o parere mai desfasurata de la voi.
De ce specialistii in telecomunicatii (IT) sunt in mare cautare?
Multumesc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E la minte gainii ca dezvoltarea tehnologica din ultimii ani implica nevoia de specialisti in domeniu

| Ironwin a răspuns:

Cum a spus si Haruko, in completare trebuie adaugat ca facultatea de mate-info nu este deloc usoara, iar tineretul nu se mai chinuie sa ia bac-ul, de facultate ce sa mai zic...si asta este valabil in toata lumea. Oamenii devin mai comozi si cauta joburi usoare chiar daca nu sunt foarte bine platite.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Simplu, tehnologia a evoluat cu o viteza neimaginabila in ultimii ani... si automat e nevoie de personal instruit pentru a o utiliza/ dezvolta.

| RefinedStrings a răspuns:

Îți răspund cu o întrebare. Cum vezi lumea în viitor fără IT și comunicare? Înțelegi de ce?