| Radu284 a întrebat:

Vreau o recomandare pentru o imprimanta laser, care sa poata folosi usor cartuse cu toner ieftin, de preferinta sa o pot reincarca eu.

Nu ma intereseaza foarte tare rezolutia, vreau doar sa acopere bine cu toner, fara gauri, sa nu lase dare aiurea, etc.

Imi trebuie pentru a tipari harti pentru circuite imprimate, deci nu imi trebuie nimic 'fancy', si as prefera doar sa fie ieftina, fiabila, si 'reincarcabila'. As dori, daca se poate, sa fie un model care poate fi gasit in magazine, nu ceva vechi. Daca ar merge bine pe Linux, ar fi perfect.

Multumesc!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru ce vrei tu iti trebuie o imprimanta HP second, iar cartusul trebuie sa scrie extrem de bine pentru a face cablaje!

Am facut si eu si stiu ce inseamna!

| Radu284 explică (pentru K0sti):

Pentru ce imi trebuie mie, nu trebuie sa fie perfecta. Am trace-urile foarte mari, gen 5mm grosime cel mai mic, 2cm cel mai mare.

Tu ce imprimanta ai folosit?

| K0sti a răspuns (pentru Radu284):

HP LJ 4000! Batrana da buna! Imprimante cum nu o sa se mai faca! Si cartus original!

| Radu284 explică (pentru K0sti):

Si cu unele mai noi ai incercat? Ce probleme ai avut?

| K0sti a răspuns (pentru Radu284):

Nu am incercat pentru ca pe asta o am in dotare, insa am incercat cu un cartus compatibil nou si a iesit o prostie de cablaj, s-au corodat jumate si am muncit degeaba!

| Radu284 explică (pentru K0sti):

Ce ai folosit? Clorura ferica sau acid azotic?
Era fine tracerile?

| K0sti a răspuns (pentru Radu284):

Acid! Erau fine da!