| molnarbob a întrebat:

Vreau sa conectez si monitorul de la pc si un tv. astfel incat sa am 2 monitoare.De la tv la pc am cablu hdmi to mini hdmi. Daca dau expand la monitor pe televizor imi apare ceea ce ar trebui sa vad pe monitor iar pe monitor imi apare sigla de windows fara nimic altceva.
Intrebarea mea este cum as putea sa vad pe televizor un film ( din pc ) iar pe monitor sa lucrez altceva in acelasi timp?
E posibil? Si daca da care sunt setarile.Am win 7 ultimate 64x.
Multumesc

2 răspunsuri:
| tacitacitaci a răspuns:

Cauta in driver-ul placi video optiunea asta. Daca ai o placa video de la AMD cauta optiunea Eyefinity, iar la nVIDIA Surround. Sper ca te-am ajutat!

| Neluuu a răspuns:

Nu cred ca se poate.Eu am acelasi windows si folosesc calculatorul pentru filme, in lcd led prin cablu hdmi.Am aceiasi imagine si in monitor si in lcd, prin functia; duplicate these displays, din screen resolution,(imagine oglinda), dar ceia ce spui tu nu cred ca se poate.