| Gabi19971983 a întrebat:

Vreau sa fac o resetare din fabrica a unui ipad. Dar dupa ce incepe resetarea,ingheata,folosesc butonul oprire+meniu, apoi iar incerc resetarea si o iau de la capat. Cum fac ca resetarea sa mearga pana la bun sfarsit?

3 răspunsuri:
| Gabi19971983 explică:

Mulțumesc,am sa încerc si am sa răsplătesc răspunsul.

| RauL8229 a răspuns:

Daca are Cydia bagat nu iti va merge direct de pe iPad. Daca nu are, trebuie sa mearga, dai pe Stergeti (nu stiu ce).

Daca ai Cydia, il conectezi la calculator, deschizi iTunes si faci asa:

1. Opreste iPad
2. Tine apasat butonu de pornire 3 secunde!
3. Apasa si butonu de Home dar nu lasa de cel de pornire
4. Dupa alte 5 secunde lasa de butonu de pornire si tine apasat butonul de Home pana apare stema de la iTunes si un cablu de iPhone.

ATENTIE! Asa ti-l bagi in DFU Mode!

5. Dupa aia iti apare pe calculator la iTunes ca s-a descoperit un iPad in modul de recuperare, si dai pe Recuperare sau ce scrie acolo.

Si ti-l face ca din fabrica cu ultimul soft care intra pe iPad.

Daca nu vrei sa iti bage el softul care vrea, atunci cauta pe net softu care il vrei pentru ipad-ul tau si descarca-l. Pune-l pe Desktop si cand dai pe Recuperare ti apasat pe butonu SHIFT la calculator. Si cauti softul pe desktop si dai dublu click si iti v-a baga softu ala.

Bafta! Funda?