| Marius1789 a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr 4 Gb ram și pe placa de bază am doar 2 sloturi. Pe acele sloturi am 2 plăcuțe de câte 1 Gb. Vreau să știu cum e mai bine? Să cumpăr o plăcuță de 4Gb și să am 5Gb sau să cumpăr 2 de câte 2Gb dual-channel? Fundă.

1 răspuns:
| LordGamesYT a răspuns:

Cel mai bine cred ca este sa iti cumperi o placuta de 4 ca sa ai 5 RAM deoarece daca cumperi 2placute cu 2 RAM s-ar putea sa coste mai mult si oricum e mai bine sa ai 5 GB RAM
Sper ca te-am ajutat:O