| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon, m-am gandit la Sony Xperia Z, este1.300 lei este un pret si asa, cam mare pentru mine. Ce pareri aveti despre telefoanele SONY? sunt bune?

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E ok Z-ul.
Daca e prea scump, nu il cumpara, adica pana la urma tu stii la ce il folosesti si daca nu are sens sa dai atatia bani normal ca nu ai sa dai.
Ca si dezacantaje la Z: ecranul: rezolutia e foarte buna, dar e tft, are culorile cam spalacite, bateria care tine nu tocmai mult(ceva gen intre galaxy s2 si s3 daca ai idee cum tine bateria la ele, asta ca sa iti faci o idee), si pe partea de performante, nu prea as avea de rau de zis(poate doar de ecran, ca da, e full hd se vede clar, dar cam pune hardware-ul la munca). Oricum, e un telefon ok.

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns:

Xperia Z este un telefon foarte ok ca si performante, dar daca vrei un telefon la fel pe performant la un pret cu 350 lei mai mic uite ce poti achizitiona : http://www.emag.ro/......DWY7QBBBM/ iar asta fata de Sony are si display-ul mai mare, camera secundara este ceva mai ok, la fel si procesorul.
In concluzie, cea mai ok alegere ar fi redmi note. Aia' 350 lei in plus pe care ii dai pe Sony sunt bani aruncati in vant.

Bft!

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns (pentru AlexDDDxD):

Ha ha, s-o crezi tu ca este o firma fantoma. Uita-te, mai bine documenteaza-te unde este fabricat telefonul. DUpa cum stii, majoritatea telefoanelor sunt fabricate in China ( mana de lucru ieftina ) Samsung, Apple, si multi alti producatori aduc schitele telefoanelor la fabrici. Gandeste-te cate schite au ramas in urma pe care chinezii au pus mana pe ele, iar daca ai compara redmi note cu S4 respectiv alte marci de telefoane consacrate se observa cum ca design-ul este un pic schimbat. Chinezii ce au facut : le-a modificat un pic design-ul, si au pus piesele in acel telefon. Xiaomi nu este o firma fantoma, iar iti zic sa te documentezi si ai sa afli cum ca majoritatea dintre populatia tarilor vecine resectiv chinezii folosesc aceasta marca de telefoane. Este o marca de telefoane foarte buna, produc telefoane foarte rezistente si performante, numai ca nu s-au si extins.

| sltlp a răspuns (pentru AlexDDDxD):

Daca nu stii, nu raspunzi. Xiaomi de care tu nu ai auzit(Ca poate esti incult in acest domeniu) este pe locul 5 global. Nu stii la ce ma refer? pai afla ca is peste Lg spre exemplu. Nu e destul? Si mi3 merge foarte bine, are hardware asemanator cu ce are si galaxy note 3/xperia z1.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreYStaR a răspuns:

Eu sincer as alege Samsung. Este la oferta S4 la 1399 ron. Are un quad-core de 1.9 si 2 gb RAM. Are camera de 13 MP si merge super. Plus, are si anumite aplicatii pe care doar pe S4 se gasesc, si oricum, Samsung e o firma de TOP. Sper ca te-am ajutat!winking

| RazvRazvan5456 a răspuns (pentru AndreYStaR):

Pe ce site este S4 la 1399 ron? Eu nu am gasit

| RazvRazvan5456 a răspuns:

In comparatie Cu Lg G2 care ar fi mai bun? Sony z sau Lg g2?

| sltlp a răspuns (pentru RazvRazvan5456):

Http://bit.ly/1t3WaFR acolo e la reducere la 1400 lei.
G2 are un dezavantaj enorm: nu are slot de card, si unul mai mic: nu e rezistent la apa. In rest e superior din orice punct de vedere comparat cu Z-ul.

| mercenaru67 a răspuns:

Eu unul cred ca-s bune toate telefoanele de la Sony cu mici exceptii! In rest da e o alegere buna Xperia Z face foto misto tongue si rezista mult softu nu ca la alte firme...