| Andreiu68 a întrebat:

Vreau sa imi fac niste CD-uri la masina cu muzica si acuma nu stiu cum sa il fac.Adica imi cere sa aleg cand imi fac cd-ul pe ce vreau sa il fac: mp3, audio etc si acuma nu stiu daca masina va citi cd-ul daca e mp3, poate il citeste pe ala audio si nu mp3. Ce as putea face? Masina este veche (cielo din '97)Nu vreau sa fac cv cu mp3 si dupa sa ma trezesc ca nu il citeste si invers.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-l audio. Toate CD Playerele recunosc acest format doar ca incap mai putine melodii.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai putin importanta e marca masinii si anul de fabricatie. Important e ce marca e playerul din masina. In general, pe panoul frontal al playerului scrie MP3 sau Track, sau ceva.
Iar daca tu nu stii ce stie sa faca playerul TAU, din masina TA, cum am putea noi sa stim?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca e sub 1 leu un CD, e asa greu sa faci doua si sa vezi care merge?

| K0sti a răspuns:

Adica tu vrei sa spui ca habar nu ai ce scula ai in masina aia? Tare asta...

| DryIce a răspuns:

Eu am la o masina veche casetofon cu casete =) deala clasic. Am gasit o caseta cu fir si merge digital. Tin telefonul pe post de mp3 player si am egalizator de toate. Pana te chinui cu cd zgariate mai bine e digital. Vezi ca sunt cd playere cu fir ia unul din-trala si lasa cd ca sunt invechite.

| gabf70 a răspuns:

Sunt șanse destul de mari să fie un cititor doart de trak-uri. Fiecare CD are un anumit număr de minute, iar acest număr scrie pe fiecare CD în parte, sub numărul de MB. Suma minutelor pieselor, poate să,, umple„ aceste minute ale CD-ului. Iar pentru a le inscripționa, trebuie o obțiune specială! NU se inscripționează ca simple documente, atenție! Că nu o să le citească, nici un alt PC și nici mașina!