| Adrian0102 a întrebat:

Vreau sa imi fac un upgrade la PC, vreau sa imi schimb procesorul si am o problema.Problema suna in felelul urmator.

Actualul procesor este un AMD Athlon 7450 dual core de 2.40 Ghz si vreau sa imi pun un procesor quad- core dar nelamurirea mea este ca placa mea de baza nu stiu exact ce fel de socket suporta.

Asa arata placa mea de baza.

http://www.ascendtech.us/......wayg0.aspx

Nu stiu exact cum se numeste placa de baza singurul cod care este pe ea este acesta : U011092501356 PC RS780M03G1-8EKSMH.
Intrebarea mea ar fi urmatoarea sunt nelamurit daca placa de baza suporta doar socket AM2 sau suporta si socket AM2 si AM2+.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Apropo, acuma vad. Ce e in cpu-z e in contradictie cu imaginea de care zici tu. Cauta modelul pe google, de la mainboard. O sa vezi ca e cu totul altceva(eu am folosit ce scria in cpu-z si nu in acesteasta imag.).

2 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Placa are soket am2+

| Gh3oK1ll3r a răspuns:

Salut,
Placa ta de baza suporta ambele variante. Deci poti lua linistit procesor AM2 sau AM2+ pentru ca e aproape acelasi lucru.