| janine9815 a întrebat:

Vreau să îmi iau un telefon second de la un magazin GSM. Având în vedere că e second, nu o să primesc garanţie. Am auzit că dacă plăteşti la Orange nu ştiu câţi lei pe lună sau toţi banii deodată, îţi poţi cumpăra o garanţie şi în caz că se întâmplă ceva cu telefonul cei de la Orange o să îl înlocuiască sau o să-l repare gratis. E adevărat? Daţi-mi detalii si dacă nu e adevărat ce aş putea face? Cel mai detaliat răspuns primeşte fundă.

2 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Exact. Ai auzit doar si nu tot ce se aude se mananca.
E o aberatie, mai ales daca e vorba de tiganii de la Orange.

| TinitaStoessel a răspuns:

Nu-i adevarat. Daca cumperi un telefon trebuie sa ai garantie daca se strica. Tu nu ti-ai dat seama ca daca telefonul se sctrica nu ai nevoie de garantie?