| dudu_4306 a întrebat:

Vreau sa imi inregistrez vocea pe calculator si vreau sa se auda cat mai clar. Cum fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai pe maus si dai la encoding apoi unicode u -t -f -8

64 răspunsuri:
| viorel2c a răspuns:

Microfonul e de preferat sa-ti intre in calculator prin placa de sunet.Prin USB se pierde semnal.

| serban a răspuns:

Depinde despre ce claritate vorbim. Pentru o claritate cu adevarat buna ai nevoie de placa de sunet, microfon si cabluri cam scumpute. In plus, camera in care faci inregistrarea trebuie sa fie bine izolata fonic, sa nu patrunda sunete din exterior (chiar si sunetul unitatii PC poate afecta o inregistrare).

| AlinaBulina a răspuns:

Microfon + program de inregistrat. In general, orice microfon si orice program de inregistrat ai folosi, se va auzi ok. Daca n-ai microfon, iti sugerez o pereche de casti cu microfon (sunt mai ieftine si... 2 in 1 :) ). Pt program de inregistrare, incearca: http://download.chip.eu/ro/Absolute-Sound-Recorder-3.4.96_1832732.html

| gfy a răspuns:

Salut. Ai nevoie de un program: http://artasonora.com/category/programe-audio/ si apoi de mix si master http://artasonora.com/category/mix-si-master/

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti trebuie programul hepey si acolo canti si la sfarsit ti se va auzi vocea

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o claritate mare e nevoie de un mixer un microfon condenser o placa de sunet profesionala si un program gen cubase, nuendo, cool editor pro, sau adobe audition... dar daca vrei o inregistrare ...aiurea poti folosi un microfon sau casti cu microfon...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa dai mai incet si sa nu fie galagie si miscare

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Free Screen Recorder este un program super eu il am si e super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cool edit, program tare!

Alte răspunsuri