| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să îmi restartez windows-ul pe leptop dar nu ştiu dacă îmi vă rămâne conexiunea la internet

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă e vorba de un restart toate setăriile vor fi salvate, deci și internet-ul va fi salvat.Succes

| RaduTN a răspuns:

Atat timp cat windows-ul este reinstalat si driverele sunt sterse. In mod normal trebuie sa instalezi driverul LAN pentru conexiunea prin fir si driverul WLAN pentru conexiunea wireless. In unele cazuri windows-ul incearca sa instaleze automat driverul WLAN si LAN, uneori reuseste dar mai mereu nu reuseste. Daca n-a reusit trebuie sa intrii pe site-ul producatorului a placii de baza sau a placii de retea, in caz daca ai una dedicata nu intrgrata si sa descarci driverul pentru windows-ul tau si il instalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ramane.Windowsul are inclus in el driverul de internet.Un windows bun poate avea si driverele de sunet sau video, pe langa cel de internet. Dupa reinstalarea windowsului ai ca browser internet explorer, care il gasesti dand click pe butonul Start. Trebuie doar sa conectezi internetul la laptop.

| DjNick112 a răspuns:

Nu stiu las ce te referi, la driver pentru placa de retea LAN sau la setarile pentru internet.

Daca ai laptop, ai undeva scris modelul, vezi ce brand e, intra pe site-ul lor oficial (Asus, lenovo..etc) si descarci de acolo toate driverile necesare.

Depinde in ce fel de conexiune ai, daca aveai router nu aveai problema, acuma daca imi spui prin ce metoda ai net, (de la rds cu username si parola) sau cu CNP-ul si iti spun exact cum sa faci conexiunea la net dupa ce reinstalezi windowsul

| Claudiusniper a răspuns:

Da, doar ca va trebui probabil sa reinstalezi si driverul Lan.

| Jugaru_Alexandru_1990 a răspuns:

Fi mai precis. vrei sa dai restart sau sa reinstalezi?