| Shimonakatokka a întrebat:

Vreau sa instales Windows xp pe tableta Nexus7, modelul 2. Sunt sigur ca system req este mai mult decat potrivit, dar nu stiu cum sa fac asta. Dorinta mea e sa am si android si win, ca atunci cand o pornesc sa ma intrebe ceva de genu'start windows' or 'start android'. Am 32 giga si inca 8 pe sdcard. Deci memoria nu e o problema. Deci... ajutor? Funditaaa!

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Ceea ce vrei sa obtii este imposibil.Nu poti instala un windows xp pe niciun device in afara de pc sau laptop. Sunt multe motive. Nu ar recunoaste hardware-ul nu ar recunoaste sistemul de fisiere, nu ai avea cum. tehnic este imposibil. Totusi este posibil sa incerci si sa distrugi iremediabil device-ul. Nu ti-as recomanda. Ca sa reusesti ai avea nevoie de toti angajatii de la Microsoft sa lucreze vreo 2 zile pentru tine, ca sa modifice sistemul de fisiere din NTFS, sa creeze de la 0 drivere. etc. etc. este imposibil. renunta la idee. Bafta

| Shimonakatokka explică (pentru VyrusEleven):

Sa stii ca am reusit cu un program numit multirom. Merge ingrozitor de greu sa intru in documente, my computer, control panel, etc, dar cand intru in counter strike sau wow (jocuri d-astea low req) merge la fel ca pe un pc, adica f bine. Destul de ciudat, dar atata timp cat mai am si android(cum spune si numele, multirom) este perfect! merci de raspuns oricum

6 răspunsuri:
| ITMania a răspuns:

Lasa XP`ul in pace si nu te obosi.
Nu ai laptop sau desktop, ci o tableta. Android`ul ala e sfant pentru ea, daca ai chef sa o faci mai lenta, baga XP, daca reusesti.

| Shimonakatokka explică:

Apropo...sa nu aud de Bochs ca am incercat si e slooooooow

| andreiboss8000 a răspuns:

Sa sti va merge greu si iti va consuma bateria ai putea incerca windows 95 acela ti-ar merge cat de cat decent

| Shimonakatokka explică (pentru andreiboss8000):

Pai da ma da eu intreb cum sa il instalez

| VyrusEleven a răspuns (pentru andreiboss8000):

Windows 95 pe tableta? Are you for real? laughing