| Mariuss32 a întrebat:

Vreau să-mi comand un laptop și am observat că sistemul de operare este FreeDos(nu am mai auzit de sistemul ăsta). Am un CD cu Windows 7 Ultimate acasă. Pot să îi schimb sistemul de operare?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Da. Poţi. Free Dos am avut şi eu. Mi-am băgat Windows 8.1 cum am ajuns cu el acasă.

10 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

FreeDos inseamna fara windows rolling on the floor)
Normal ca poti, verifici modelul tau pe site-ul producatorului si vezi la ce sisteme de operare ai drivere.

| Cezar a răspuns:

Se referă la faptul că se poate pune orice Windows şi cred că nu are niciunul preinstalat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti pune ce vrei tu

| CinevaNou a răspuns:

Nu, e batut in cuie pe hdd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca poti sa iti pui Windows 7. Free Dos inseamna ca nu are niciun sistem de operare pe el. Pornesti laptopul, bagi cd-ul si instalezi Windows-ul.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Da free doss inseamna ca nu are nimic instalat in el adica nici un windows poti instala ce doresti tu

| MihaelaCarbunaru a răspuns:

Freedos inseamna ca nu are nimic pe el. Da ii poti pune ce windows vrei tu pe el http://bit.ly/1vD9Mea

| K0sti a răspuns (pentru MihaelaCarbunaru):

FreeDos inseamna un alt sistem de operare! Nu inseamna ca nu are nimic pe el, domnisoara Profitshare! Puneti mana si cititi!

"FreeDOS is a free DOS-compatible operating system that can be used to play games, run legacy software, or support embedded systems."

| MihaelaCarbunaru a răspuns (pentru K0sti):

Ok domnule Kosti manelistul. Stai tu pe "Freedos" sa vedem poate iti place

| K0sti a răspuns (pentru MihaelaCarbunaru):

Vai viata ta! Schimba poza aia ca te faci de cacao! Nu stiu care din noi e manelist! Ce am spus eu si ce ai inteles tu!